Informace pro příbuzné

Jak vám můžeme pomoci?  

      

Potřebujete zajistit péči o pacienta s poruchou vitálních funkcí? V Chronicare jsme připraveni vám s tím pomoci.

Aktuálně:

 

Víme, jak je těžké být bez osobního kontaktu s vašimi nejbližšími, a proto je pro nás důležité vám pomoci situaci zvládnout. Na oddělení NIP i DIOP jsme zakoupili tablet, díky kterému se mohou naši pacienti spojit se svou rodinou přes SKYPE.

Skype adresa zařízení: Chronicare Mund Terezy Novákové.

Prosíme příbuzné, aby si dopředu rezervovali termín SKYPE hovoru na těchto telefonních číslech:

NIP: 511 113 370

DIOP: 511 113 378

Vhodné termíny jsou mezi 15,00 hod až 18,00 hod. S ohledem na zájem je délka hovoru omezena na max 30 minut.   
       

Nově také mohou příbuzní zasílat fotografie, videa nebo jiné vzkazy na adresu chronicarepacienti@gmail.com.                                                                        

Jak se k nám pacient dostane?

Pacient je k nám přeložen z nemocnice po doporučení ošetřujícím lékařem nebo přeložen z jiného zařízení na žádost rodiny.

Pacienti k nám nejčastěji přicházejí z neurologických, interních a posttraumatických (ARO) oddělení nemocnic.

 

Prohlédněte si naše zařízení v Brně-Řečkovicích

 

Praktické informace

Co zabalit pacientovi s sebou

Prosíme o hygienické pomůcky, které váš blízký denně používal (stejná značka, vůně), důvodem je koncept bazální stimulace (sprchový gel, šampon, tělové mléko, deodorant, parfém, hřeben, ústní voda, zubní kartáček a pasta, vlhčené ubrousky, potřeby na holení).

 

Fotografie, oblíbený polštář, knížku, MP3 přehrávač s oblíbenou muzikou nebo nahrávkou rodiny. Další předměty po dohodě se zdravotnickým personálem: obuv na rehabilitaci, župan atd.

Návštěvní doba

Z  naší strany je pro návštěvu doporučována 15.–18. hodina odpolední, mimo tyto hodiny se s námi prosím domluvte. Naší snahou je umožnit vám co nejčastější kontakt.

 

Návštěvy prosíme, aby se řídily našimi hygienickými pravidly. Provádějte dezinfekci rukou před vstupem a odchodem z oddělení, před kontaktem a po kontaktu s vašim blízkým. Chráníte tím nejenom sebe, ale i ostatní.

 

 

Informace o zdravotním stavu

Informace poskytuje sloužící lékař během návštěvy přímým rodinným příslušníkům, pokud není určeno jinak.

Účast na rehabilitační péči

Pokud se chcete aktivně zapojit do rehabilitační péče o svého blízkého, je možné domluvit si konzultaci s vedoucím fyzioterapeutem, který přizpůsobuje péči individuálním potřebám pacienta. I po zácviku je však nutné vždy informovat personál o chystané terapii a zeptat se, zda aktuální stav pacienta terapii dovoluje.

 

Je vhodné, aby rodina přinesla každému pacientovi vlastní měkký pěnový míček pro dechovou rehabilitaci, masážního „ježka“ na stimulaci a po domluvě s ošetřující fyzioterapeutkou vhodnou obuv pro nácvik stoje a chůze, pevnou přes patu.

 

Účast na ošetřovatelské péči

Spolupráce při léčebném procesu je velmi vítána a považujeme ji za jeden z hlavních faktorů při zlepšení fyzického i psychického stavu pacienta.

 

Pokud si přejete podílet se na péči o vašeho příbuzného, prosím kontaktujte ošetřující personál, který připraví varianty vašeho zapojení tak, aby se maximalizoval pozitivní přínos pro pacienta.

 

„Demograficky stárnoucí populace, prevalence chronických onemocnění, enormní nátlak na lůžka poskytující chronickou intenzivní péči ze strany společnosti i pojišťoven, a především dlouholeté zkušenosti s domácí umělou plicní ventilací (DUPV) nás vedly k otevření oddělení, které zajišťuje efektivnější, koordinovanější a plynulejší přechod ventilodependentního klienta do domácího prostředí a jeho péči i mimo nemocniční prostředí.“

prim. MUDr. Anton Baluch

Chronicare Nymburk

Naše výhody

  • Naší výhodou je velmi úzká spolupráce s Nemocnicí Milosrdných bratří při potřebě speciálních vyšetření nebo náhlých zákroků.
  • Na zcela novém pracovišti v Brně-Řečkovicích jsme schopni splnit i ty nejnáročnější požadavky na zajištění zdravotních potřeb a individuálních přání našich klientů.
  • Jsme unikátní zajištěním špičkové péče jak na lůžkách NIP (následné intenzivní péče), tak na lůžkách DIOP (dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče).

Rychlý kontakt

Naše zařízení najdete v Praze, Nymburce, Ostravě a Brně.